Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie Laureatem konkursu Wielkopolska Szkoła Roku 2018

2018-09-26

Aktualności » Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie Laureatem konkursu Wielkopolska Szkoła Roku 2018

25 września 2018 roku w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła  sięuroczysta Gala, podczas której Samorząd Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody i statuetki  szkołom nagrodzonym w III edycji konkursu o tytuł  „Wielkopolskiej Szkoły Roku”.

Do tego prestiżowego  tytułu nominowano Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Braci Kostaneckich w Zagórowie. Szkoła ta, jako jedna z pięciu instytucji oświatowych w Wielkopolsce znalazła się w gronie laureatów konkursu. Zagórowska placówka  została nagrodzona  za innowacyjność, wysoką  jakość nauczania, współpracę ze środowiskiem lokalnym  oraz  kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich.

Konkursowa nominacja i nagroda są dowodem tego, że działania podejmowane przez nauczycieli i dyrektorów, Marka Kujawę i Małgorzatę Iwanicką  mają charakter wielopłaszczyznowy, a sukces jest uwieńczeniem starań podejmowanych przez szkołę na przestrzeni lat. 

 Warto nadmienić, że jako jedyni w powiecie uczniowie ZSP w Zagórowie mają możliwość bezpłatnego uczestnictwa w kursach komputerowych IT Essentials w ramach Cisco Networking Academy, największego producenta sprzętu sieciowego na świecie.

Małgorzata Iwanicka, Dyrektor Szkoły miała zaszczyt odebrać z rąk Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego pamiątkową statuetkę, dyplom i nagrodę finansową w wysokości 10.000 złotych.

Nagroda finansowa zostanie przeznaczona na zakup sprzętu do nowoczesnego cyfrowego laboratorium do nauki języków obcych. 

 

 

                       

Facebook