Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

2018-01-18

Aktualności » Zajęcia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

12 stycznia uczniowie klasy 2 i 3 liceum mieli okazję wyjechać na pierwsze zajęcia organizowane dla nich przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu. Uczniowie zostali podzieleni na grupki po czym udali się na różne zajęcia.

Na początku pani dr Iga Rybicka pokazała w jaki sposób można obliczać stężenia procentowe. Połączyła matematykę z chemią i rozwiązywała wraz z uczniami zadania, które mogą być potrzebne nie tylko na maturze.

Kolejną formą zajęć były laboratoria. Tutaj wraz z panią dr inż. Anną Cieszyńską uczniowie wykonali toniki do twarzy. Mogli je przygotować według poleceń oraz dodać aromaty i barwniki.

Następne laboratoria były prowadzone przez panią dr inż. Katarzynę Marchwińską i dr hab. Alfreda Błaszczyk. Uczniowie nauczyli się tutaj jak odmierzać gęstość cieczy za pomocą różnych metod. Poznali również barwniki wykorzystywane w przemyśle spożywczym.

Wszyscy uczestnicy zajęć wrócili z nich zadowoleni, bogatsi o nową wiedzę i umiejętności. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.

                       

Facebook