XVII Konkurs Recytatorski "Wielkopolska w poezji”

2019-04-08

Aktualności » XVII Konkurs Recytatorski "Wielkopolska w poezji”

Rozbudzanie świadomości regionalnej, uwrażliwienie na piękno języka i rodzimej kultury oraz promowanie poezji - to cele XVII Konkursu Recytatorskiego „Wielkopolska w poezji”. Naszą szkołę reprezentował Szymon Hait, który jako jedyny promował wiersze lokalnego poety Edwarda Fiszera.

Konkurs odbył się w gmachu Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie w sobotę, 6 kwietnia. Po prezentacjach konkursowych uczestnicy mieli szansę bliżej poznać biografię Zofii Urbanowskiej oraz innych postaci związanych z naszym regionem. O twórcach pochodzących z Wielkopolski opowiadał koniński społecznik i regionalista, Damian Kruczkowski.

Szymon Hait z klasy III o profilu technik teleinformatyk, godnie reprezentował naszą szkołę a jury doceniło wybór wierszy z repertuaru Edwarda Fiszera, poety i dziennikarza urodzonego w Słupcy. Konkurs recytatorski okazał się ciekawym doświadczeniem i motywacją do udziału w kolejnych zmaganiach poetyckich  zarówno dla Szymona Haita, jak i jego opiekunki, Katarzyny Maciochy.

red. Katarzyna Maciocha

                                   

Facebook