Wyjazd do Data Center firmy Beyond.pl w Poznaniu

2017-12-14

Aktualności » Wyjazd do Data Center firmy Beyond.pl w Poznaniu

  • źródło: www.beyond.pl
    źródło: www.beyond.pl

W dniu 13 grudnia 2017 uczniowie technikum teleinformatycznego odwiedzili gigantyczną serwerownię firmy beyond.pl. Data Center 2 który znajduję się w Poznaniu jest największym i najbardziej nowoczesnym  obiektem w Polsce. Znajduje się  także w czołówce europejskiej i światowej. Nasi uczniowie znaleźli się w gronie nielicznych osób, które mogły poznać oraz zobaczyć jak wygląda działalność najbardziej zaawansowanego obiektu IT w Polsce. 

Data Center 2 należące do firmy Beyond.pl świadczy usługi przechowywania i przetwarzania danych informatycznych dla najbardziej popularnych firm w Polsce (m.in. Komputronik, PayU,Yanosik)  

Centrum jest naszpikowane elektroniką już od samej bramy wejściowej. Zabezpieczenia jakie stosuje firma Beyond  można porównać do ściśle tajnej jednostki wojskowej - wydzielone tereny fizyczne, wielostrefowa kontrola dostępu, systemu monitoringu i kontroli w trybie 24/7/365 itp. Sercem obiektu są potężne klastry obliczeniowe, ale do ich poprawnego działania wymagana jest niemniej zawansowana technologia. 

Data Center 2 posiada dwie niezależne linie zasilające przeznaczone specjalnie dla Beyond.pl. W przypadku awarii dostaw energii elektrycznej firma posiada dwa niezależne od siebie linie zasilania awaryjnego. Linia zasilania awaryjnego A składa się z potężnych UPS-ów. Linia zasilania awaryjnego B tworzona jest przez dwa ogromne silniki diesla (Diesel Rotary UPS), które w przypadku braku podstawowego zasilania uruchamiają się w ciągu dwóch sekund. Firma Beyond zastosowała u siebie innowacyjny adiabatyczny system chłodzenia, który wykorzystuje podstawowe prawa fizyki. Technologie wykorzystywane w serwerowni DC2 czynią obiekt jednym z najbezpieczniejszych miejsc do składowania oraz przetwarzania danych. 

Serwerownia zajmuje obszar ponad 1200 m2 i  została zaprojektowana zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi, które dotyczą budownictwa, bezpieczeństwa oraz technologii IT. 

Data Center 2 należące do Beyond.pl posiada największy standard usług od Tier 1 do Tier/Rating 4 wg ANSI/TIE-942.

Uczniowie wybrali się do Poznania pod opieką nauczycieli: p. Sylwii Roszak oraz p. Pawła Jackowskiego. 

red. Paweł Jackowski

                       

Facebook