Wycieczka do Wrocławia

2017-12-12

Aktualności » Wycieczka do Wrocławia

 6 grudnia bieżącego roku uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie , wraz z opiekunkami panią dyrektor Małgorzatą Iwanicką, panią Magdaleną Wojnicz, panią Agnieszką Frankowską oraz panią Jolantą Suszką wybrali się na wycieczkę do Wrocławia.

Pierwszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Afrykarium. Myślą przewodnią tego miejsca jest prezentacja różnorodnych ekosystemów związanych ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Dzięki temu uczniowie mieli okazję pogłębienia swojej wiedzy na temat różnorodnych gatunków zwierząt, z którymi nie spotykają się na co dzień.

Kolejną ciekawą atrakcją dla uczestników wycieczki było podziwianie panoramy Wrocławia z najwyższego budynku w Polsce, jakim jest Sky Tower. Pomimo niesprzyjającej pogody, widok miasta zapierał dech w piersiach.

W drodze na Jarmark Bożonarodzeniowy, uczniowie mieli możliwość zobaczenia miejsc takich jak Ostrów Tumski, Plac Solny, Jatki oraz ul. Świdnicka, o historii których bardzo dużo opowiedziała pani dyrektor Małgorzata Iwanicka.

Punktem kulminacyjnym wyjazdu było dojście na Stary Rynek, gdzie odbywał się Jarmark Bożonarodzeniowy. Uczniowie mogli zakupić tam wiele przepięknych rzeczy na świątecznych straganach , porobić zdjęcia na tle ogromnej choinki i przeróżnych atrakcji lub dołączyć do śpiewania kolęd wraz z artystami, którzy występowali na scenie.

Pomimo pogody, która nie dopisała , wszyscy bezpiecznie i z uśmiechem na twarzy wrócili do swoich domów. Kolejny Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu już za rok, mamy nadzieję, że przed uczniami naszej szkoły w planach, równie interesująca wycieczka.

red. Aleksandra Andrzejak III LO

                       

Facebook