Wycieczka do Śmiełowa i Gołuchowa

2018-06-13

Aktualności » Wycieczka do Śmiełowa i Gołuchowa

6 czerwca b.r. uczniowie 3 klasy technikum obsługi turystycznej w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce po regionalnych muzeach. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Pani przewodnik przybliżyła nam historię pobytu naszego wieszcza na terenie Wielkopolski i jaki to miało wpływ na jego twórczość. Zwiedziliśmy komnaty, w którym przebywał i w których być może tworzył swoje późniejsze dzieła.

Kolejnym etapem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum w Gołuchowie. Tym razem mogliśmy poszerzyć wiedzę na temat życia rodziny Działyńskich a szczególnie Izabelli Działyńskiej z domu Czartoryskiej. Właścicielka zamku nie tylko odnowiła rezydencję, ale także postanowiła otworzyć muzeum dostępne dla wszystkich. Obecnie możemy tam podziwiać część dawnego zbioru waz antycznych, obrazy malarzy polskich oraz niektóre meble z dawnego wyposażenia zamku.

Po oprowadzaniu udaliśmy do zagrody zwierząt przy Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, gdzie mogliśmy zobaczyć stado żubrów, danieli, dzików oraz koników polskich.

Wróciliśmy w dobrych humorach oraz z zamiarem kolejnych wycieczek po naszym pięknym regionie Wielkopolski.

Opiekę podczas wycieczki sprawowały Kamila Bartłomiejczak oraz Katarzyna Dropińska.

                       

Facebook