Wizyta w OREW

2018-02-12

Aktualności » Wizyta w OREW

Grupa uczniów Szkolnego Koła Wolontariatu „Dar Serca” pod opieką pani Jolanty Suszki w dniu 07 lutego 2018r. odwiedziła Ośrodek dla osób niepełnosprawnych OREW w Michalinowie. W tym dniu nasi uczniowie oraz rodzice wychowanków OREW-u zostali zaproszeni na prezentację specjalistycznego sprzętu informatycznego dla osób niepełnosprawnych. Firma Harpo, która ma swoją siedzibę w Poznaniu zaprezentowała specjalne oprogramowanie, które ułatwia funkcjonowanie osób niepełnosprawnych osób.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak działają specjalistyczne urządzenia takie jak: specjalne klawiatury, różnego rodzaju myszki komputerowe, które są obsługiwane na zasadzie kolorowych przycisków, kółek dodatkowo można było zobaczyć jak odbywa się sterowanie komputerem za pomocą wzroku czy urządzenia specjalnie przygotowane dla osób niesłyszących czy niedowidzących, które dzięki dźwiękom i kolorom miało za zadanie ułatwić im funkcjonowanie.

Na zakończenie spotkania wychowankowie OREW-u zaprosili wszystkich zaproszonych gości na słodki poczęstunek w postaci własnoręcznie przygotowanych ciasteczek.

Weronika Radosiewicz 3TG

                       

Facebook