Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019

2018-12-14

Aktualności » Uroczystość wręczenia stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019

12 grudnia 2018 r. dwóch uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Braci Kostaneckich w Zagórowie, Adam Wiatrowski z klasy II Liceum Ogólnokształcącego i Jakub Zehner z klasy III Technikum Teleinformatycznego wraz z Panią dyrektor Małgorzatą Iwanicką udało się do Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie na uroczystość wręczenia Stypendiów Prezesa Rady Ministrów. Wraz z nimi nagrodę otrzymało 35 uczniów z województwa wielkopolskiego.

 Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre. W tym roku szkolnym stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymało 302 uczniów z wielkopolskich szkół.

 Wręczenie nagród połączone było z obchodami 100-lecia rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość uświetnił m. in. pokaz tańca i koncert pieśni patriotycznych. 

Można było również posłuchać o historii odzyskania niepodległości przez Polskę oraz o działaniach wyzwoleńczych w Wielkopolsce i kraju. Po uroczystości udano się na poczęstunek i wspólną rozmowę.

 Stypendystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 red. Agnieszka Bagrowska, Ilona Król

             

Facebook