Ścieżkami edukacyjnymi po Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

2018-04-12

Aktualności » Ścieżkami edukacyjnymi po Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

Uczniowie naszej szkoły mieli niepowtarzalną okazję zwiedzać, eksperymentować i bawić się w największym w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

W dniu 6 kwietnia grupa uczniów naszej szkoły pod opieką p. Beaty Nawrockiej i p. Sylwii Roszak udała się do nowoczesnego kompleksu edukacyjnego, kulturalnego i rozrywkowego - EC1. Jest to obiekt zabytkowej elektrociepłowni, który w ostatnich latach został poddany całkowitej rewitalizacji.

Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie wspaniałej wystawy czasowej- Leonardo da Vinci- Energia Umysłu . Na ekspozycję składa się ponad 70 eksponatów, które są związane z działalnością Leonarda da Vinci, jako naukowca, wynalazcy i inżyniera. Wystawa po raz pierwszy gości w Polsce, do tej pory była prezentowana w najznamienitszych muzeach technicznych na świecie, np. w Science Museum w Londynie. 

Kolejnym punktem wycieczki był pokaz filmu „Na skrzydłach marzeń” w Planetarium. Młodzież była pod wielkim wrażeniem fantastycznej projekcji, w której opowiedziano historię lotnictwa.

Na koniec pozostała zabawa i nauka w obiekcie EC1. Wystawy dzielą się według ścieżek tematycznych:

- „ Przetwarzanie energii”

- „Rozwój wiedzy i cywilizacji”

- „Mikroświat – Makroświat”

 Uczniowie mieli możliwość obserwowania wybranych zjawisk i technologii. Samodzielnie przeprowadzali różne doświadczenia, badania i eksperymenty. Dokonywali obserwacji za pomocą wielu interaktywnych urządzeń.

 Wyjazd do Centrum Nauki i Techniki był doskonałą okazją, by pokazać jak można bawić się nauką i stosować zdobytą wiedzę w praktyce.

red. Beata Nawrocka

                       

Facebook