Projekt "Tradycyjny sad"

2017-12-23

Aktualności » Projekt "Tradycyjny sad"

18 grudnia 2017 roku odbył się apel dotyczący projektu, w którym nasza szkoła ma zaszczyt wziąć udział, "Tradycyjny sad". Uczestnikami tego spotkania byli uczniowie z klasy 1 i 2 Liceum Ogólnokształcącego oraz uczniowie klasy 2 Zasadniczej Szkoły Zawodowej, jednak głównym bohaterem tego przedsięwzięcia był pan Zbigniew Ościsłowski, który interesuje się sadem i wszystkim, co z nim związane.

Spotkanie dotyczyło starych, niekiedy zapomnianych już, polskich odmian jabłoni. Na początku uczennica klasy 2 LO, a jednocześnie szefowa zespołu do spraw projektu, przedstawiła prezentację, która pokazywała: czym zajmuje się projekt i jaki jest nasz szkolny zespół, przedstawiła główne informacje o 6 odmian jabłoni oraz kilka ciekawostek dotyczących sadów i płynących z tego korzyści. Następnie nasz gość - pan Zbigniew Ościsłowski - wygłosił krótką prelekcje na temat podziału jabłoni w różnych kategoriach, pokazał nam przekrój jabłka, aby zaprezentować jego budowę. Myślę, że najważniejszym jednak punktem tego spotkania były wskazówki od pana sadownika dla naszego zespołu dotyczące pielęgnacji oraz samego sadzenia drzew owocowych. Dostaliśmy również prezent w postaci książki o jabłoniach, która pomoże nam bardziej zagłębić się w projekt i poszerzyć nasze horyzonty.

Uważam, że warto wziąć udział w tym wydarzeniu, gdyż pozostanie ono, nie tylko w naszej pamięci, ale także na terenie naszej placówki, co będzie stanowiło wspaniałą pamiątkę. Dlatego zachęcamy bardzo gorąco do współpracy, gdyż rąk do pomocy nigdy za wiele.

red. Martyna Wilczewska

                       

Facebook