Pies najlepszy przyjaciel człowieka, czyli wizyta w przytulisku dla zwierząt w Sompolnie

2017-11-18

Aktualności » Pies najlepszy przyjaciel człowieka, czyli wizyta w przytulisku dla zwierząt w Sompolnie

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Widzą o tym uczniowie ZSP Zagórów a tym samym wolontariusze „Daru Serca” Szkolnego Koła Wolontariatu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie. Dlatego też by umilić im niedolę postanowili oni przeprowadzić zbiórkę karmy i odwiedzić przytulisko dla zwierząt w Sompolnie.

Uczniowie z klasy 3, 4 technikum geodezyjnego oraz 1, 2, 3 klasy technikum turystycznego w dniu 15 listopada po przeprowadzonej całomiesięcznej zbiórce odwiedzili schronisko dla zwierząt w Sompolnie. Podczas wizyty oprócz zawiezienia najpotrzebniejszych rzeczy dla psiaków wyprowadzali oni podopiecznych przytuliska w Sompolnie na długie spacery, dzięki czemu wszyscy zarówno nasi uczniowie oraz wolontariusze jak i czworonogi mogli poczuć radość, jaką daje towarzystwo czworonożnego przyjaciela oraz posiadanie pana w przypadku psiaków. Uczniowie oprócz wniesienia odrobiny radości w szare życie psów mogli wysłuchać historii, w jaki sposób każdy z nich trafił do przytuliska oraz jak bestialsko niektóre z tych psów zostały potraktowane przez ludzi.

Była to kolejna wizyta w tym przytulisku, ale już dziś wiemy, że na pewno jeszcze nie raz odwiedzimy to przytulisko by podarować trochę radości cierpiącym zwierzętom. W tym miejscu należą się również ogromne podziękowania dla pani Moniki Wiatrowskiej byłej przewodniczącej rady rodziców w naszej szkole, która jest łącznikiem pomiędzy szkołą a przytuliskiem i to dzięki jej pomocy i wsparciu mogliśmy znów odwiedzić psiaki i wnieść odrobinę radości w ich życie. Dodać też trzeba, że wszystkie klasy z naszej szkoły bardzo się zaangażowały w zbiórkę, co ogromnie cieszy. Rekordowa ilość zebranej karmy to aż 10 worków, które to zebrała klasa 3TE/TG mamy nadzieję, że przy kolejnej zbiórce znajdzie się klasa, która będzie chciała pobić ten rekord a tym samym podzielić się swoim dobrym sercem z psiakami. Wszystkim zaangażowanym w zbiórce ogromnie dziękujemy.

Radosław Napierała

                       

Facebook