Kostaneccy na pikniku historycznym w Poznaniu

2018-09-20

Aktualności » Kostaneccy na pikniku historycznym w Poznaniu

Na terenie historycznego Fortu II w Poznaniu w dniu 15 września w piękny sobotni dzień odbył się piknik pn. „Historia Policji oraz jej rola w odzyskaniu niepodległości”. Wszyscy mieszkańcy Poznania i Wielkopolski odwiedzający w tym czasie fort Twierdzy Poznań znajdujący się przy ul. Obodrzyckiej w Poznaniu mieli niepowtarzalną okazję uczestnictwa w wyjątkowej lekcji historii z okazji rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i 100-lecia rocznicy utworzenia Policji.

Nie mogło tam zabraknąć i nas. Podczas imprezy nasz udział zaznaczył nauczyciel z naszej szkoły pan Radosław Napierała który wraz z policjantem Powiatowej Komendy Policji w Słupcy asp. sztab. Dariusz Nowickim prezentowali przeprowadzony w naszej szkole wspólny projekt profilaktyczny pt. „Jesteś Europejczykiem Nie Niewolnikiem”. Dodatkowo pan Dariusz Nowicki prezentował swoje pasje historyczne w ramach projektu „Policjanci i ich Pasje”.

Dużą atrakcją podczas pikniku okazały się też pokazy samoobrony oraz sztuki walki karate przeprowadzone dla Poznańskiej publiczności przez asp. sztab. Dariusza Nowickiego oraz naszego nauczyciela pana Radosława Napierałę.

W tym miejscu należą się podziękowania dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Komendy Powiatowej w Słupcy oraz pana Dariusza za zaproszenie na tą imprezę oraz za pamięć i współpracę podczas przeprowadzenia naszego wspólnego projektu.

red. Pinezka

foto. Komenda Wojewódzka Policji, asp. sztab. Dariusz Nowicki

                       

Facebook