Konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach”

2018-12-14

Aktualności » Konkurs „Młodzi wiedzą o funduszach”

 Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie wzięli udział w IX edycji konkursu pt. "Młodzi wiedzą o funduszach" organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z tematyką Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, w tym Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego, a także umiejętność wypełniania uproszczonych wniosków o dofinansowanie oraz poznanie projektów zrealizowanych z funduszy unijnych.

Konkurs składał się z dwóch etapów. W etapie pierwszym nauczyciel przeprowadzał lekcje europejskie. W lekcjach wzięły udział klasy: IV TOT, IV TE/TG, I TOT, III TE. Etap II polegał na przygotowaniu pracy konkursowej przez uczniów tj. nagraniu filmu nie dłuższego niż 5 minut na temat Funduszy Europejskich, innowacji, rozwoju regionalnego, postępu, technologicznego.

Do drugiego etapu przystąpiła Daria Hałasińska uczennica klasy II Technikum, która pod opieką nauczyciela podstaw przedsiębiorczości przygotowała film promujący efekty wdrażania Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i opisała w formie wniosku projekt „Akademia zawodowców realizowany przez naszą szkołę w okresie 02.09.2016 do 31.08.2018.

Lekcje europejskie przeprowadzili nauczyciele Agnieszka Frankowska i Radosław Napierała, w filmie udział wzięli uczniowie Krystian Żelek IV TE i Natalia Ławniczak III TOT.

Uczniowie zaangażowani w przygotowanie prac otrzymali materiały i upominki promocyjne związane z Funduszami Europejskimi.

Szczególne podziękowania należą się Darii Hałasińskiej za trud i zaangażowanie w przygotowanie filmów konkursowych.

red. Agnieszka Frankowska

             

Facebook