Kolejny sukces Daniela Nowaczyka

2018-04-16

Aktualności » Kolejny sukces Daniela Nowaczyka

 Daniel dał się poznać społeczności szkolnej jako wyśmienity ekonomista. Przypominamy jego dotychczasowe osiągnięcia:

- III miejsce w Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej,

- IV miejsce w etapie okręgowym Olimpiady Statystycznej.

Jednak to nie koniec, uczeń do swojego konta może dorzucić kolejny sukces.

11 kwietnia 2018 r. odbył się Wielki Finał III edycji Konkursu Wiedzy o Finansach „Finansomania Junior”. Konkurs ten daje unikalną możliwość kontaktu ze światem uniwersyteckim oraz sprawdzenia swojej wiedzy z zakresu finansów.

Na podstawie wyników z rundy eliminacyjnej, do Finału zakwalifikowało się 10 uczniów z województwa wielkopolskiego, wśród nich znalazł się także uczeń klasy IV TG – Daniel Nowaczyk. Dziesiątka najlepszych walczyła o tytuł najlepszego finansisty rejonu. Finał odbył się w Auli w Budynku Głównym Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Uczestnicy odpowiadali na trzy pytania z zakresu bankowości, podatków, rachunkowości, rynków finansowych oraz ubezpieczeń, zadawane przez Członków Kapituły Konkursowej.

Podczas Gali Finałowej, uświetnionej obecnością Władz Uczelni, Laureatom i pozostałym Finalistom zostały wręczone nagrody ufundowane przez Partnerów Konkursu. Obecni na sali mieli również możliwość wysłuchania niezwykle interesującego wykładu Małgorzaty Kowalskiej Menedżer ds. Data Science Banku Zachodniego WBK S. A. na temat „Bank a Big Data czyli jak zmieniają się banki w trakcie transformacji technologicznej.

Organizatorem Konkursu był Wydział Ekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, a głównym partnerem Narodowy Bank Polski.

Gratulujemy Danielowi sukcesów i trzymamy kciuki za realizację swoich marzeń w dziedzinie ekonomii.

red. Agnieszka Frankowska

                       

Facebook