Katarzyna Woźniak finalistką V Olimpiady Wiedzy o Turystyce

2018-04-12

Aktualności » Katarzyna Woźniak finalistką V Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 04-07 kwietnia w Łodzi i Spale odbył się etap centralny V Olimpiady Wiedzy o Turystyce organizowany przez Uniwersytet Łódzki. Uczennica Technikum Obsługi Turystycznej Katarzyna Woźniak znalazła się wśród 30 najlepszych uczestników z całej Polski.

Kasia jako uczennica klasy II przystępując do finału uzyskała zwolnienie aż dwóch egzaminów teoretycznych potwierdzających kwalifikacje w zawodzie (T.13 i T.14) gdyż sesje egzaminacyjne dopiero przed nią.

W tym roku tematem przewodnim olimpiady była „Turystyka folklorystyczna- barwy regionu”. Nasza reprezentantka po wcześniejszym napisaniu testu przedstawiła prezentację pt. „ Żelazne domy, czyli dziedzictwo Olędrów na terenie Puszczy Pyzdrskiej ”.

Oprócz zmagań dla uczestników i ich opiekunów przewidziano bogatą ofertę zajęć dodatkowych m.in. wycieczkę po Łodzi wraz z wejściem do EC1 (dawnej Elektrowni Łódzkiej), wizytę w parku linowym, zwiedzanie Skansenu Rzeki Pilicy wraz z warsztatami wypieku podpłomyków, zwiedzanie Areny Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim . Ponadto odbywały się prelekcje dotyczące turystyki folklorystycznej, zajęcia integracyjne dla młodzieży oraz warsztaty z rękodzieła.

Serdecznie gratulujemy Kasi oraz życzymy kolejnych sukcesów!

red. Katarzyna Dropińska

                       

Facebook