Jak przygoda to tylko w ….. szkole w Zagórowie….

2018-03-27

Aktualności » Jak przygoda to tylko w ….. szkole w Zagórowie….

Dnia 24 marca 2018r. szkoła im. Braci Kostaneckich w Zagórowie otworzyła swoje drzwi dla młodzieży oraz rodziców szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi Powiatu Słupeckiego i nie tylko. Młodzież, która odwiedziła tak licznie naszą szkołę przyjechała z Kowalewa, z Drążnej, Słupcy, Pyzdr, Lądku , Ciążenia, Grodźca , Białobłotów, Trąbczyna , i Rzgowa. Nie zawiedli również uczniowie z rodzimego Zagórowa, którzy już od wczesnych godzin rannych zwiedzali szkołę i chętnie zapoznawali się z ofertą edukacyjną placówki.

Przybyła do szkoły młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli ze szkoły Kostaneckich. W klasie 105 odbywały się konkursy językowe: odwiedzający odgadywali przysłowia, w języku obcym odpowiadali na pytania dotyczące zamiłowań i pasji. Zainteresowaniem gimnazjalistów cieszyły się kalambury w języku niemieckim, prowadzone przez uczennice w bawarskich strojach. Zaprezentowano również prezentację multimedialną ,,Zwyczaje i obyczaje Niemców" .Goście zostali poczęstowani tradycyjnym Apfelkuchen i pyszną kawą, co pozwoliło poczuć klimat niemieckojęzycznych państw. Pracownia języka angielskiego natomiast to klasa 206. Tutaj przedstawiono prezentację multimedialną na temat Irlandii, podczas konkursu "Treasure quest" szukano skarbu po drugiej stronie tęczy. Gry multimedialne ułatwiające naukę języka angielskiego fascynowały i zachęcały do nauki, a życzliwość i otwartość młodzieży wabiły przyszłych językowców.

W sali 106 natomiast można było uczestniczyć w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, od lat przecież wiadomo, że nasi uczniowie w tej dziedzinie są znakomitymi fachowcami, a uczyć trzeba się od najlepszych J. „Pierwsza pomoc – jak ratować ludzkie życie” to hasło, które najpełniej oddaje pracę i zaangażowanie młodych ludzi w to, co najcenniejsze - ratowanie życia.

Pracownia 107 to salon gier planszowych i klasa doświadczeń fizycznych. Tutaj można było spędzić czas twórczo i kreatywnie. Młodzież bardzo chętnie grała w „planszówki” i gry karciane niebanalnie spędzając czas. Dużym zainteresowaniem cieszyły się doświadczenia fizyczne, które fascynowały zwiedzających i Escape Room - pokój naukowca znajdujący się w klasie nr 14.

Sala 108 z kolei zachęcała wszystkich humanistów - miłośników książek, kultury i sztuki. Stylizacja klasy na Hollywood, konkursy polonistyczne, „łamanie języka”, kalambury i malowanie na żywo przesz szkolnych artystów to atrakcje, które umilały czas przyszłym uczniom naszej szkoły. Wypieki licealistek pieściły nawet najbardziej wymagające podniebienia, a przyjazna atmosfera udzielała się wszystkim gościom zaglądającym do zagórowskiej stolicy filmu.

Pokazy i doświadczenia z chemii i biologii w sali 207 zgromadziły tłumy. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z budową serca i płuc ssaków na naturalnych preparatach świni, sporządzić preparaty mikroskopowych tkanek zwierzęcych. Pokaz modeli gipsowych i innych eksponatów rozbudzał ciekawość przyszłych biologów. Dużym zainteresowaniem cieszył się wyrób mydełek, które zwiedzający mogli zabrać ze sobą. Chemiczna zapałka, pasta dla słonia, wulkan chemiczny z dichromianu, kwasu octowego i sody oczyszczonej, rozkład żelatyny, sublimacja suchego lodu to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali zagórowscy chemicy.

Technikum Obsługi Turystycznej prezentowało swoją ofertę edukacyjną w sali 29. W tej pracowni można było uczestniczyć w konkursach obejmujących znajomość mapy świata, (zgadywanie kontynentów, państw etc.), sprawdzić swoją wiedzę z zakresu wiedzy turystycznej, odnaleźć flagę dalekiego państwa.

Zespół nauczycieli przedmiotów zawodowych kierunku mechanik – operator przedstawiał swoją ofertę w klasach nr 31( prezentacja kierunku i szkoły branżowej wielozawodowej ) i nr 12 (prezentacja przedmiotów zawodowych). Osobom zainteresowanym rolnictwem przedstawiliśmy bogatą ofertę szkoły, przygotowane były relacje z zajęć praktycznych i wycieczek edukacyjnych z lat poprzednich oraz wystawa prac, jakie nasi uczniowie wykonują podczas zajęć praktycznych. Dla miłośników sprzętu rolniczego przygotowaliśmy również mechaniczne konkursy m.in. na rozpoznawanie części maszyn. Pod okiem uprawnionych uczniów szkoły potencjalni kandydaci mieli również możliwość obejrzeć pojazdy do nauki jazdy i doświadczyć przejażdżki ciągnikiem.

         Działające centrale telefoniczne, serwery, przełączniki zarządzalne, routery niezbędne do działania i prawidłowego skonfigurowania sieci komputerowej – tymi sprzętami wabili kandydatów do szkoły teleinformatycy w pracowni 205.Wszyscy odwiedzający salę teleinformatyczną mogli zagrać w gry retro, wykazać się umiejętnościami na konsoli Xbox, zainteresowaniem cieszyła się również gra w zbieranie kodów QR, w której wzięło udział około 30 przybyłych. W pracowni 204 odbywał się natomiast bardzo popularny ostatnio turniej gier CS:GO, do którego zgłaszali się uczestnicy z całej Polski. Łączna ilość uczestników, którzy brali udział w eliminacjach online oraz w ćwierćfinale stanowiła pond 80 osób. Na turniej do szkoły Kostaneckich przyjechali młodzi ludzie z Bydgoszczy, Warszawy a nawet Białegostoku. Niewiarygodne, a jednak prawdziwe..

         Koło LOK prezentowało swoje osiągnięcia strzeleckie oraz zapoznawało uczniów z bronią, będącą na wyposażeniu szkoły. Wolontariusze zachęcali do udziału w kampanii „Drugie Życie”, odbywał się również turniej halowej piłki nożnej. Liczne grono gości obejrzało występy tanecznej grupy „Black Rose” oraz słuchało repertuaru zespołu muzycznego „ Kostaneccy Band”.

        Nad wszystkimi gośćmi opiekę sprawowały uśmiechnięte młode damy i przystojni panowie. Licznie zgromadzeni kandydaci z ogromnym zainteresowaniem oglądali sale lekcyjne, bibliotekę i halę sportową. Pod życzliwym okiem dyrekcji i nauczycieli czas mijał bardzo szybko, a przyszli uczniowie i ich rodzice na własne oczy mogli się przekonać, że szkoła im. Braci Kostaneckich jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym. Nie ma się co dziwić, że opuszczający szkołę gimnazjaliści z radością i uśmiechem na ustach żegnali nas słowami – DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.

 red. Magdalena Wojnicz

 

             

Facebook