II miejsce w Turnieju historycznym „Powiat słupecki – od utraty do odzyskania niepodległości”

2018-10-10

Aktualności » II miejsce w Turnieju historycznym „Powiat słupecki – od utraty do odzyskania niepodległości”

Uczniowie klasy II i III liceum ogólnokształcącego zajęli II miejsce w  Turnieju historycznym „Powiat słupecki – od utraty do odzyskania niepodległości”. Był to pierwszy w historii powiatu słupeckiego interaktywny multimedialny turniej wiedzy historycznej.

Na czas turnieju młodzież została wyposażona w tablety, dzięki którym odpowiadała na zadawane przez prowadzącego pytania (pytania pojawiały się również na dużym ekranie i na tabletach). Turniej składał się 21 rund. Ważnym czynnikiem – oprócz oczywiście poprawnej odpowiedzi, był refleks – czas w jakim została udzielona prawidłowa odpowiedź. Złe odpowiedzi odejmowały punkty, dlatego też zdarzało się, że uczestnicy turnieju rezygnowali z udzielania odpowiedzi – taka strategia często się opłaciła. Przez cały czas na ekranie można było obserwować nazwiska uczniów – indywidualnych liderów, którzy i tak walczyli drużynowo.

Uczestnicy turnieju:

Klasa III LO – Błażejewski Dawid, Jankowski Krystian, Adam Kuznowicz, Klaudia Matuszak, Natalia Matuszewska, Dawid Sobczak, Donata Wiatrowska, Martyna Wilczewska

 Klasa II LO – Aleksandra Węglewska, Adam Krzyżaniak. Aleksandra Węglewska uzyskała 5 miejsce indywidualne na 50 uczestników turnieju.

Na widowni uczestników turnieju wspierały Dominika Czerniak , Anna Marjańska

                       

Facebook