I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

2017-12-11

Aktualności »  I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - pod tym hasłem został zorganizowany dnia 8 grudnia 2017 roku wyjazd młodzieży Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie do Domu Dziecka w Nowym Świecie.

O godzinie 14:15 grupa jedenastu osób z klas Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Obsługi Turystycznej , Technikum Geodezyjnego oraz Technikum Teleinformatycznego wraz z opiekunami wyruszyła w drogę. Wszyscy byliśmy pełni nadziei na powodzenie naszej misji. Zabraliśmy ze sobą artykuły spożywcze, kosmetyczne i papiernicze, które zostały zebrane w ramach akcji charytatywnej, która odbywała się w szkole na przełomie listopada i grudnia. Uczniowie przygotowali zajęcia plastyczne i manualne, koncert kolęd oraz pokaz doświadczeń chemicznych. Z biegiem czasu podopieczni oswoili się z nami i chętnie brali udział w kolejnych wyzwaniach. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się nauka jazdy na deskach hoverboard i waveboard. Kolędowanie przy blasku choinki i wykonywanie ozdób bożonarodzeniowych sprawiły wszystkim mnóstwo radości i wprowadziły nas w świąteczny nastrój.

W czasie pobytu w Nowym Świecie przygotowaliśmy również wspólną kolację i słodkie niespodzianki. Dzieci otrzymały przywiezione przez nas prezenty oraz plakat promujący zarówno naszą akcję charytatywną jak i Szkolne Koło Wolontariatu "Dar serca". Zajęcia integracyjne niewątpliwie dostarczyły nam mnóstwo satysfakcji, ale również uświadomiły nam, że zawsze warto pomagać drugiemu człowiekowi. Uśmiech na twarzach dzieci był dla nas największą nagrodą. Podopieczni Domu Dziecka podziękowali nam za prezenty i wspólnie spędzony czas. Naprawdę trudno było się rozstać. Droga powrotna minęła w sentymentalnej atmosferze. Wyjazd ten był dla wszystkich prawdziwą lekcją życia. Opiekunami młodzieży byli Małgorzata Zielińska -Wojtczak, Ewelina Zehner oraz Krzysztof Ratajczyk.

 red. Małgorzata Zielińska-Wojtczak

                       

Facebook