I miejsce w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Powiatu Słupeckiego

2018-04-25

Aktualności » I miejsce w XXVI Mistrzostwach Pierwszej Pomocy Powiatu Słupeckiego

24 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie odbyły się XXVI Mistrzostwa Pierwszej Pomocy   Powiatu Słupeckiego. Organizatorem był Słupecki Zarząd PCK. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Słupecki Mariusz Roga, który ufundował nagrody uczestnikom mistrzostw.


Zawody przeprowadzono w oparciu o Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tematyka pozoracji nawiązywała do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków takich, jak złamanie, pogryzienie przez psa, padaczka, postrzał oraz resuscytacja krążeniowo oddechowa. Sędziami na poszczególnych stanowiskach byli Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy, Koninie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Zagórowie oraz studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.


W mistrzostwach wzięły udział wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Słupeckiego. Każdy zespół składał się z pięciu zawodników. Zwycięzcami zostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie: Weronika Wiatrowska, Dagmara Zamiatała, Daria Wstawska, Dawid Błażejewski, Filip Woźny. Licealiści ze szkoły Kostaneckich będą reprezentować Powiat Słupecki w etapie okręgowym 12 maja w Poznaniu. Uczniowie znajdowali się pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego oraz Edukacji dla Bezpieczeństwa Wioletty Woźnej.

Wyniki Mistrzostw:

I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie

II miejsce Liceum Ogólnokształcące w Słupcy

III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy

IV miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy

V miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

red. Wioletta Woźna

                       

Facebook