I miejsce w powiecie za film „Krótka historia o HIV” dla zespołu filmowego z ZSP w Zagórowie

2017-12-07

Aktualności » I miejsce w powiecie za film „Krótka historia o HIV” dla zespołu filmowego z ZSP w Zagórowie

1 grudnia 2017 r. grupa młodzieży naszego zespołu szkół uczestniczyła w Powiatowych Obchodach Światowego dnia AIDS zorganizowanych przez pion Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy w Zespole Szkół Ekonomicznych pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Słupeckiego.

W obchodach uczestniczyli: Zygmunt Jasiński (PPIS w Słupcy), Jan Rabiej (KPP w Słupcy), Agata Orchowska (Starostwo Powiatowe), Magdalena Kosmalska – Zauer (Urząd Miasta w Słupcy), laureaci XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pod tytułem „Krótka historia o HIV” oraz laureaci etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na plakat „Bądźmy zdrowi”.

 Podczas spotkania Pani Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia PSSE w Słupcy podsumowała całoroczne działania z zakresu profilaktyki HIV i AIDS realizowane przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Słupcy we współpracy ze szkołami Powiatu Słupeckiego (akcja „Bezpieczne Walentynki”, szkolenie „Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra HIV”, Kampania KC ds. AIDS „Mam czas rozmawiać”, przeprowadzenie etapu powiatowego wojewódzkiego konkursu na film pt. „Krótka historia o HIV” oraz organizacja XVII Powiatowej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS.

 Ważnym punktem programu było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów z zakresu tematyki HIV AIDS. Nie zabrakło nagród dla młodzieży naszej szkoły.

Zespół filmowy w składzie: Weronika Drećko I LO, Aleksandra Węglewska I LO, Filip Dropiński I LO za film „Krótka historia o HIV” w konkursie na film wywalczyli I miejsce w Powiecie Słupeckim, a Karina Pakulska III miejsce w XVII Powiatowej Olimpiadzie Wiedzy o HIV i AIDS. Zarówno do konkursu na film, jak i do olimpiady uczniów przygotowała nauczycielka biologii i chemii pani Iwona Kałużna.

Zwycięzcom gratulujemy.

red. Jolanta Suszka

                       

Facebook