I miejsce na XXVII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

2019-04-25

Aktualności » I miejsce na XXVII Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK

24 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Słupcy odbyły się XXVII  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK  Powiatu Słupeckiego, na których uczniowie naszej szkoły okazali się bezkonkurencyjni. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Słupecki Jacek Bartkowiak.

Organizatorem Mistrzostw był Polski Czerwony Krzyż oraz Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy. Zawody przeprowadzono w oparciu o Regulamin Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Tematyka pozoracji nawiązywała do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków takich, jak wypadek samochodowy, oparzenia chemiczne, amputacja i zatrzymanie akcji serca. Sędziami na poszczególnych stanowiskach Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy oraz Ratownik Medyczny Adrian Jankowski.
W mistrzostwach wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne z Powiatu Słupeckiego. Każdy zespół składał się z pięciu zawodników. ZSP w Zagórowie reprezentowali: Daria Wstawska, Monika Pankros, Dawid Błażejewski, Adam Wiatrowski, Bartosz Fiszer. Licealiści ze szkoły Kostaneckich znajdowali się pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego oraz Edukacji dla Bezpieczeństwa Wioletty Woźnej.

Wyniki Mistrzostw:

I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie

II miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Słupcy

III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych w Słupcy

IV miejsce Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie

                                   

Facebook