Get Connected - łączy ludzi, rozwija umiejętności

2018-11-25

Aktualności » Get Connected - łączy ludzi, rozwija umiejętności

To już dwa miesiące jak młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie wspólnie z Akademią Sieciową CISCO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie uczestniczą w kursie rozwijającym umiejętności IT pod nazwą „Get Connected”.

Kurs Cisco Networking Academy® Get Connected stanowi dla młodych ludzi wprowadzenie do świata cyfrowego, w którym sieć komputerowa jest fundamentem połączeń między ludźmi i przedmiotami. Kurs ten ma za zadanie pomóc uczniom zrozumieć, jak korzystać z komputera i jak łączyć się z Internetem. Get Connected odkrywa również przed uczniami sieć łączącą ludzi i świat mediów społecznościowych. Uczniowie odkrywają podczas zajęć wartość wchodzenia w interakcje za pomocą podstawowych narzędzi i aplikacji.

W projekcie bierze udział 10 uczniów z klas szóstych Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego, którzy podczas zajęć prowadzonych przez nauczycielkę informatyki oraz instruktora Cisco Urszulę Napierałę mają możliwość poznania nie tylko wiedzy teoretycznej ale również przećwiczenia wszystkiego w praktyce. Zajęcia wykładowe oraz praktyczne przeprowadzane są w pracowni teleinformatycznej zlokalizowanej ZSP Zagórów dzięki czemu młodzież ma dostęp do narzędzi oraz urządzeń z zakresu sieci komputerowych. Podczas zajęć praktycznych młodym adeptom IT pomagają również uczniowie 4 klasy technikum teleinformatycznego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

Kurs Get Connected jest dostępny w środowisku edukacyjnokooperacyjnym Cisco NetSpace® w języku angielskim, hiszpańskim i portugalskim, dzięki czemu uczniowie oprócz umiejętności z zakresu IT mogą szlifować również własne umiejętności z języka angielskiego.

Cały kurs trwa 10 miesięcy i kończy się egzaminem którego zdanie gwarantuje zdobycie certyfikatu ukończenia kursu wystawianym przez CISCO Networking Academy honorowanym na całym świecie.

PINEZKA

                                   

Facebook