Flirt z Niepodległą

2018-11-23

Aktualności » Flirt z Niepodległą

22 listopada uczniowie klasy III LO w Zagórowie w ramach lekcji języka polskiego wybrali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie, by pogłębić swoją wiedzę z zakresu poezji twórców dwudziestolecia międzywojennego. Spotkanie nosiło tytuł "Flirt z Niepodległą".

Forma tej lekcji była dość  nietypowa, gdyż zajęcia zaczęliśmy od flirtu międzygrupowego tekstami wybitnych poetów takich jak: Juliusz Słowacki, Cyprian Kamil Norwid czy Adam Mickiewicz. Kolejnym punktem spotkania było zaprezentowanie przez Panią Dyrektor Katarzynę Nowicką zasobów internetowej biblioteki POLONA. Okazało się, że na jej stronach możemy znaleźć skany nawet najstarszych wydań książek.

Mieliśmy również okazję przeczytać oryginalny zapis Miesięcznika Skamander. Ostatnim punktem naszego spotkania był quiz polegający na dobieraniu autorów do przywołanych na kartach pracy cytatów.

Spotkanie to było doskonałą formą powtórki materiału przed zbliżającym się egzaminem maturalnym i odskocznią od lekcji w tradycyjnej, szkolnej ławce. 

                                                                                                                             Martyna Wilczewska, III LO

                                   

Facebook