Dzień profilaktyki w Kowalewie Opactwie

2018-06-05

Aktualności » Dzień profilaktyki w Kowalewie Opactwie

  Poniedziałek to dzień zwykły jak każdy inny no może nie do końca, bo poniedziałek to pierwszy dzień szkoły w tygodniu więc niezbyt lubiany przez uczniów. Ale ten poniedziałek był inny niż wszystkie w ten dzień 04 czerwca 2018r w Hali Sportowej przy szkole podstawowej w Kowalewie Opactwie odbył się Gminny Dzień Profilaktyki.

  Dla dzieci i młodzieży przygotowano konkursy, występy, pokazy i wykłady. Do współpracy w organizacji tego dnia zaproszono samorządowców, strażaków, policję, harcerzy, muzyków, krwiodawców oraz uczniów szkoły średniej.

  Akcja ta miała na celu pokazać jak można spędzić czas wolny bez stosowania używek i przemocy oraz uświadamiać innych, że warto pomagać. Nasza szkoła przygotowała wystawę obrazów Klaudii Matuszak, Szkolne Koło Taneczne "Black Rose" zaprezentowało się przed publicznością w trzech pokazowych tańcach, a Szkolna Grupa Ratownicza pod opieką Pani Wioletty Woźnej szkoliła uczniów klas podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych w zakresie pierwszej pomocy natomiast uczniowie z Panem Radosławem Napierałą propagowali Kampanie "Drugie Życie" i transplantacje narządów oraz zachęcali do zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku w fundacji DKMS. 

Monika Marciniak, Natalia Ławniczak

                       

Facebook