Dzień Patronów 2018

2018-12-01

Aktualności » Dzień Patronów 2018

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie jak co roku uroczyście obchodził Dzień Patronów. Z tej okazji odbyło się wyjątkowe spotkanie środowiska szkolnego i akademickiego.

                Obchody wypełniła uroczysta akademia, która przypomniała o osiągnięciach Braci Kostaneckich, zachęcała młodzież do wzorowania się na swoich Patronach oraz inspirowania się ich dokonaniami. W tym roku tematem przewodnim były kwestie związane z przedsiębiorczością, kreatywnością i profesorem Antonim Kostaneckim, wybitnym ekonomistą i rektorem Uniwersytetu Warszawskiego w latach 1917-1919. Podczas akademii przypomniane zostały fragmenty wykładów uniwersyteckich profesora Antoniego Kostaneckiego oraz cytaty z jego największego dzieła: „Problem ekonomii. Myśl gospodarcza a myśl kulturalna” z 1929 roku. Po części artystycznej okolicznościową prelekcję pod tytułem „Znaczenie kreatywności w biznesie”, wygłosiła doktor Magdalena Bartczak, wykładowca z Katedry Finansów, Rachunkowości i Logistyki, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

                Uroczystość Dnia Patronów uświetnili swoją obecnością m.in.: burmistrz Miasta i Gminy Zagórów, Roman Kulterman, profesor Sławomira Skrzypek, dziekan Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego, ksiądz dziekan Adam Czechorowski, proboszcz Parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie, radni Powiatu Słupeckiego z naszego okręgu Pan Andrzej Bernat i Pan Jerzy Orchowski, kierownik Wydziału Oświaty, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Słupcy, Elżbieta Kordylewska reprezentująca organ prowadzący szkołę, Agnieszka i Maciej Dzieniakowscy, przedstawiciele rodziny Kostaneckich, dyrektorzy placówek edukacyjnych, wychowawczych oraz przyjaciele i darczyńcy szkoły. Jak co roku w obchodach wzięli udział także emerytowani nauczyciele z dyrektorem Markiem Kujawą na czele. Podczas uroczystości dyrektor szkoły, Małgorzata Iwanicka wręczyła Medale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, którymi uhonorowani zostali: doktor Magdalena Bartczak oraz Zbigniew Przyjemski.

                Tradycyjnie już podczas obchodów Dnia Patronów odbyło się ślubowanie klas pierwszych, występ szkolnego zespołu muzycznego Kostanecki Band oraz wręczenie nagród w okolicznościowych konkursach. Nad przygotowaniem i przebiegiem akademii czuwali: Katarzyna Maciocha, Beata Nawrocka, Michał Ulatowski oraz opiekunowie zespołu muzycznego panowie Jacek Przydryga i Roman Jasiczek.

 red. Katarzyna Maciocha

 

 

 

                                   

Facebook