Dzień Patronów 2017

2017-11-27

Aktualności » Dzień Patronów 2017

Kolejny Dzień Patronów w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie przeszedł do historii. Z tej okazji, jak co roku odbyło się wyjątkowe spotkanie środowiska szkolnego i akademickiego.

            Obchody wypełniła uroczysta akademia, która przypomniała o osiągnięciach Braci Kostaneckich, zachęcała młodzież do wzorowania się na swoich Patronach oraz inspirowania się ich dokonaniami i wytrwałością w dążeniu do osiągania wyznaczonych celów. Po części artystycznej okolicznościową prelekcję pod tytułem „Polscy naukowcy – tak mało znani w ojczyźnie”, wygłosił doktor Piotr Zagórski, adiunkt na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.

           Uroczystość Dnia Patronów uświetnili swoją obecnością m.in.: Mariusz Roga, starosta powiatu słupeckiego, Szymon Grzywiński, wicestarosta powiatu słupeckiego, ksiądz dziekan Adam Czechorowski, proboszcz Parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie, profesor Bogna Rudolf, prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju Wydziału oraz kierownik Katedry Chemii Organicznej Uniwersytetu Łódzkiego, Agnieszka i Maciej Dzieniakowscy, przedstawiciele rodziny Kostaneckich, Łukasz Parus, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Zagórowie,Kazimierz Sipowicz, emerytowany nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Słupcy,dyrektorzy placówek edukacyjnych, wychowawczych oraz przyjaciele i darczyńcy szkoły. Jak co roku obchody Dnia Patronów uświetnili swoją obecnością także emerytowani nauczyciele z dyrektorem Markiem Kujawą na czele.

            Podczas uroczystości wręczone zostały Medale Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie, którymi uhonorowani zostali: profesor Bogna Rudolf oraz doktor Piotr Zagórski.Odczytany został także list od profesor Sławomiry Skrzypek, dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. Tradycyjnie już podczas obchodów Dnia Patronów odbyło się ślubowanie klas pierwszych, występ szkolnego zespołu muzycznego oraz wręczenie nagród w okolicznościowych konkursach. Dyrektor szkoły, Małgorzata Iwanicka, podziękowała wszystkim gościom za przybycie, a nauczycielom i uczniom za przygotowanie akademii. Nad przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Katarzyna Maciocha, Małgorzata Zielińska-Wojtczak, Aneta Borowska, Katarzyna Dropińska, Paweł Lewicz oraz opiekun zespołu muzycznego, Roman Jasiczek. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez Panią Janinę Saacke z gospodarstwa ekologicznego oraz społeczność szkoły.

 red. Katarzyna Maciocha

 

 

 

  • Przemówienie prof. Bogny Rudolf, prodziekana ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju Wydziału oraz kierownika Katedry Chemii Organicznej Uniwersytetu Łódzkiego
    Przemówienie prof. Bogny Rudolf, prodziekana ds. Współpracy z Zagranicą i Rozwoju Wydziału oraz kierownika Katedry Chemii Organicznej Uniwersytetu Łódzkiego
  • Prelekcja doktora Piotra Zagórskiego, adiunkta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego
    Prelekcja doktora Piotra Zagórskiego, adiunkta na Wydziale Chemii Uniwersytetu Łódzkiego
                       

Facebook