Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Nowym Świecie

2018-06-05

Aktualności » Dzień Dziecka w Domu Dziecka w Nowym Świecie

Dużymi krokami zbliżał się 1 czerwca-Dzień Dziecka! Każde dziecko czeka zawsze na ten dzień z utęsknieniem. Z okazji tego wyjątkowego dnia zorganizowaliśmy 28 maja 2018 roku akcję charytatywną w Domu dla dzieci i młodzieży w Nowym Świecie. W akcji tej wzięli udział uczniowie z klas Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Obsługi turystycznej oraz Technikum Teleinformatycznego. Opiekunami młodzieży były Małgorzata Zielińska-Wojtczak oraz Marta Burda.

Po południu dotarliśmy na miejsce. Piękna, słoneczna pogoda oraz widok nowej altanki wśród zieleni zapowiadały powodzenie naszego przedsięwzięcia.

Dzieci ucieszyły się z naszego przyjazdu i chętnie uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych na świeżym powietrzu. Ogromną radość sprawiła im również sesja zdjęciowa z różnymi rekwizytami. W zabawach sprawnościowych uczestniczyły zarówno dzieci jak i młodzież , a wspólnie rozegrane mecze piłki nożnej i siatkówki sprawiły wszystkim dużo radości. Podczas zajęć w tle rozbrzmiewała muzyka, którą przygotowała uczennica klasy I Liceum Ogólnokształcącego.

W czasie naszego pobytu zorganizowaliśmy wspólnego grilla i słodki poczęstunek. Różnorodne atrakcje, piękna pogoda, niezwykłe miejsce, otoczone dookoła zielenią, wspólny posiłek oraz serdeczna atmosfera sprawiły, że ten magiczny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

 Red. Małgorzata Zielińska-Wojtczak

                       

Facebook