Daniel Nowaczyk i Krystian Żelek w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

2017-12-06

Aktualności » Daniel Nowaczyk i Krystian Żelek w II etapie Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Zawody I stopnia XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej odbyły się na terenie całego kraju 8 listopada. Nasza szkoła również uczestniczyła w tej prestiżowej olimpiadzie. W etapie szkolnym wzięli udział: Krystian Żelek III TE, Daniel Nowaczyk IV TG, Daria Michalak IV TG, Klaudia Drećko IV TG oraz Tomasz Wojewoda IV TG.

Celem olimpiady jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych. Olimpiada obejmuje zawody szkolne, okręgowe i centralne. Organizowana jest rokrocznie przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne jako zadanie zlecone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Bieżąca odbyła się pod hasłem : „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

W etapie szkolnym młodzież zmagała się z: pytaniem opisowym, zadaniem z ekonomii, oraz trzydziestoma pytaniami testowymi .

Prace konkursowe szkolna komisja konkursowa przekazała komitetowi okręgowemu, a ten z kolei po własnej ocenie zakwalifikował najlepsze prace do etapu wojewódzkiego. Za wynikami czekaliśmy do 4 grudnia i okazało się że nasza szkoła będzie miała aż dwóch swoich reprezentantów w II etapie. Wśród 83 najlepszych ekonomistów wielkopolski znalazł się Daniel Nowaczyk uczeń klasy IV TG, oraz Krystian Żelek z klasy III TE.

Zawody II stopnia odbędą się 12 stycznia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, natomiast za Daniela i Krystiana trzymamy kciuki na kolejnym etapie zmagań. Powodzenia

red. Agnieszka Frankowska

                       

Facebook