Czy deszcz, czy śnieg – pomoc nieś

2017-11-23

Aktualności » Czy deszcz, czy śnieg – pomoc nieś

Pomimo złej pogody w ubiegłą środę tj. 22 listopad uczniowie ZSP Zagórów postanowili wyjść na tak zwane miasto by przekonywać mieszkańców Zagórowa i gminy Zagórów o tym, że warto pomagać oraz o tym jak zostać superbohaterem.

Wolontariusze Daru Serca – Szkolnego Koła Wolontariatu ZSP Zagórów rozmawiali z mieszkańcami Zagórowa na temat Kampanii Drugie Życie programu promującego transplantację po śmierci. Namawiali przy tym wszystkich do podpisania Oświadczenia Woli, które pozwoli po naszej śmierci lekarzom uratować czyjeś życie poprzez przeszczepy naszych organów.

Dodatkowo namawiali mieszkańców Zagórowa do udziału w akcji #Komórkomania czyli zostania Dawcą Szpiku poprzez rejestrację w Fundacji DKMS w dniu 5 grudnia na terenie ZSP Zagórów. Dzięki temu każdy z nas może uratować życie i pomóc chorym na nowotwory krwi. Jak mówili wolontariusze „Nas to nic nie kosztuje a możemy uratować czyjeś życie”.

Oprócz możliwości zostania Dawcą Szpiku poprzez rejestrację w DKMS mieszkańcy byli też informowani o dodatkowej możliwości zostania superbohaterem dzięki uczestnictwu w zbiórce krwi, która również odbędzie się w dniu 5 grudnia na terenie ZSP Zagórów i będzie połączona z Dniem Dawcy Szpiku.

Już teraz zapraszamy wszystkich do przyjazdu do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie dnia 5 grudnia i uczestnictwa w obu akcjach, bo pamiętajmy, że „warto pomagać, bo dobro zawsze do nas wraca”.

Radosław Napierała

                       

Facebook