Biwak klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Skorzęcinie

2019-06-16

Aktualności » Biwak klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Skorzęcinie

Od 12 do 14 czerwca 2019r uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawczynią Małgorzatą Zielińską-Wojtczak i nauczycielem wychowania fizycznego Jackiem Przydrygą spędzali czas na trzydniowym biwaku w Skorzęcinie.

Skorzęcin to największy w Wielkopolsce ośrodek sportowo-wypoczynkowy, który położony jest między jeziorami - Białym i Niedzięgiel. Uroku dodają mu przepiękne lasy, którymi jest zewsząd otoczony.
Młodzież postanowiła wybrać się do tej miejscowości, ponieważ słynie ona z czystej wody, pięknej, szerokiej i piaszczystej plaży, wielu atrakcji oraz jest doskonałym miejscem relaksu i aktywnego wypoczynku. W tym urokliwym miejscu uczestnicy biwaku mogli odstresować się po pracowitym roku nauki . W znakomitym nastroju i z uśmiechem na twarzy licealiści wyruszyli w środę rano na długo wyczekiwaną wycieczkę. Podróż przebiegła bardzo spokojnie i uczniowie nawet nie zorientowali się , kiedy dotarli na miejsce. Ku ogromnemu zadowoleniu wczasowiczów pogoda spisała się na medal podczas całego pobytu w Skorzęcinie. Słońce i temperatura przekraczająca ponad 30 stopni umożliwiły nam zarówno plażowanie jak i aktywny wypoczynek w wodzie . Młodzież codziennie z zapałem grała we frisbee i piłkę wodną oraz pływała w jeziorze. Po intensywnie spędzonym dniu wszyscy mogli nieco odpocząć podczas wieczornego grillowania . Pyszne grillowane kiełbaski, pieczony chleb z masłem czosnkowym oraz sałatka smakowały wyjątkowo, ponieważ uczniowie i nauczyciele wspólnie je przygotowali. Siedząc na piaszczystej plaży bądź na molo i oddychając świeżym powietrzem, przesyconym wonią lasów, można było naprawdę odpocząć po niezwykle intensywnym dniu.
Niestety jak to zwykle bywa wspólnie spędzony czas minął zbyt szybko. Mimo dającego się wszystkim we znaki skwaru ciężko było wrócić do rzeczywistości i udać się w drogę powrotną do domu. Wszystko co dobre kiedyś się kończy...Pozostaną nam jednak w pamięci niezapomniane chwile, miłe wspomnienia, długie rozmowy, piękna opalenizna i mnóstwo zdjęć . Licealiści planują już następny , nieco dłuższy wyjazd do Skorzęcina w następnym roku szkolnym.

Red. Małgorzata Zielińska-Wojtczak

                                   

Facebook