Aktualności

 • Bracia Kostaneccy
  2014-10-29

  PO RAZ DRUGI ZAPUSZCZAMY WĄSY NA DZIEŃ PATRONA !

  SZANOWNI NAUCZYCIELE, DRODZY MŁODZIEŃCY,
      28 LISTOPADA ODBĘDZIE SIĘ UROCZYSTOŚĆ DNIA PATRONA. PRZYPOMNIMY DOKONANIA I NIETUZINKOWE OSOBOWOŚCI BRACI KOSTANECKICH URODZONYCH W POBLISKIM MYSZAKOWIE ORAZ ODDAMY IM CZEŚĆ I PAMIĘĆ.
     BRACIA NOSILI WĄSY, ZATEM PO RAZ DRUGI NAMAWIAMY MĘŻCZYZN ZE SZKOŁY KOSTANECKICH, ABY ZAPUŚCILI WĄSY NA WYJĄTKOWĄ OKAZJĘ ŚWIĘTA PATRONÓW. JEGOMOŚĆ Z NAJDŁUŻSZYM I NAJLEPIEJ WYPIELĘGNOWANYM WĄSEM OTRZYMA NAGRODĘ UFUNDOWANĄ PRZEZ RADĘ RODZICÓW. PO APELU WSZYSCY „WĄSACZE” ZOSTANĄ UWIECZNIENI NA PAMIĄTKOWEJ FOTOGRAFII.
    ZACHĘCAMY WYCHOWANKÓW PŁCI MĘSKIEJ I PANÓW PROFESORÓW DO WZIĘCIA UDZIAŁU W HUMORYSTYCZNYM PRZEDSIĘWZIĘCIU. Bibliotekarze 

  WIĘCEJ

 • wybieramy-przewodniczacego-samorzadu-uczniowskiego-!.jpg
  2014-10-29

  Wybieramy przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego !

   30 października (czwartek) o godz. 11.00 odbędą się w ZSP wybory przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Pretendentami do tego zaszczytnego i zobowiązującego stanowiska są: Paweł Nowiński (II TG), Mateusz Pawela (III TG), Patryk Przespolewski (I LO) i Patrycja Woźna (II LO). Plakaty wyborcze kandydatów znajdują się na stelażu w holu głównym szkoły.
    Życzymy szkolnym samorządowcom powodzenia! Niech wygra lepszy! Ł.P.

  WIĘCEJ

 • dbamy-o-grob-zagorowskich-peowiakow.jpg
  2014-10-28

  Dbamy o grób zagórowskich peowiaków

    Od lat uczniowie szkoły Braci Kostaneckich wraz z nauczycielem historii, wicedyrektorem Adamem Wojtczakiem, dbają o grób zagórowskich członków Polskiej Organizacji Wojskowej, tzw. peowiaków, zamordowanych w czasie okupacji przez hitlerowców. Zbiorowa mogiła znajduje się na cmentarzu parafialnym w Zagórowie.

  WIĘCEJ

 • uczestniczylismy-w-lekcji-transmitowanej-z-muzeum-historii-zydow-polskich-polin-w-warszawie.jpg
  2014-10-23

  Uczestniczyliśmy w lekcji transmitowanej z Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie

    23 października szkoły mogły wziąć udział w lekcji internetowej zatytułowanej „Opowieść o Żydach polskich”, transmitowanej z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. 40-minutowe zajęcia pod patronatem Minister Edukacji Narodowej poprowadzili aktorka Maria Seweryn i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś. ZSP im. Braci Kostaneckich uczestniczył w tym edukacyjnym przedsięwzięciu.

  WIĘCEJ

 • powiatowy-konkurs-recytatorski-wierszy-i-piesni-o-tematyce-patriotycznej.jpg
  2014-10-23

  Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej

     21 października w Miejskim Domu Kultury w Słupcy odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski Wierszy i Pieśni o Tematyce Patriotycznej. ZSP w Zagórowie reprezentowała uczennica klasy II LO Natalia Kierzek. Większość szkół z powiatu słupeckiego (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) wytypowało swojego reprezentanta, który recytował...

  WIĘCEJ

 • praktyka-zawodowa-w-walencji.jpg
  2014-10-22

  Praktyka zawodowa w Walencji

  Mobilność zawodowa uczniów Technikum Obsługi Turystycznej w ZSP w Zagórowie
  Nazwa projektu : Turystyka Bogactwem Narodów
  Uczestnicy: 16 uczniów z klas II, III, IV Technikum Obsługi Turystycznej
  Miejsce praktyk: Walencja, Hiszpania
  Czas trwania stażu: 15 września – 10 października 2014 r.

  WIĘCEJ

 • bierzemy-udzial-w-lekcji-przez-internet-!-2311-godz-1055.jpg
  2014-10-15

  Bierzemy udział w lekcji przez Internet ! 23.11, godz. 10.55

  Szanowni Nauczyciele i Uczniowie,
    23 października (czwartek) o godz. 11.30 odbędzie się internetowa transmisja lekcji „ Opowieść o Żydach polskich” z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. 40-minutowe zajęcia poprowadzą aktorka Maria Seweryn i prezenter telewizyjny Maciej Orłoś.
    ZSP w Zagórowie włącza się do tego projektu edukacyjnego objętego patronatem przez Minister Edukacji Narodowej.
    Transmisja zajęć z MHŻP zostanie poprzedzona lekcją wprowadzającą przygotowaną przez nauczyciela Łukasza Parusa. Lekcja odbędzie się o godz. 10.55 w sali nr 106.
    Dyrektor szkoły Marek Kujawa serdecznie prosi nauczycieli wychowawców o wydelegowanie trzyosobowych grup z poszczególnych klas i zachęca do wzięcia udziału w edukacyjnym przedsięwzięciu. Listę z imionami i nazwiskami chętnych uczniów należy dostarczyć Łukaszowi Parusowi do dnia 22 października.
      Więcej informacji znajdziecie na stronie MHŻP: http://www.polin.pl/pl/lekcjanazywo

  WIĘCEJ

                       

Facebook