Aktualności

 • podsumowanie-praktyk-zagranicznych-w-walencji.jpg
  2014-12-10

  Podsumowanie praktyk zagranicznych w Walencji

    10 grudnia odbyło się kolejne spotkanie podsumowujące praktyki zawodowe uczniów z klas II, III i IV Technikum Obsługi Turystycznej. Wzięli w nim udział pracodawcy, z którymi szkoła współpracuje w ramach kształcenia zawodowego, rodzice stażystów, pracownicy szkoły, opiekunowie praktyk i koordynator projektu.

  WIÊCEJ

 • zorganizowalismy-dla-gimnazjalistow-spacer-szlakiem-zagorowskich-zydow.jpg
  2014-12-09

  Zorganizowaliśmy dla gimnazjalistów „Spacer śladami zagórowskich Żydów”

    9 grudnia uczestnicy „Szkoły Dialogu” w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich zorganizowali dla 20-osobowej grupy młodzieży z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi (klasy I i II, opiekun-nauczyciel historii Janusz Lewicz) „Spacer śladami zagórowskich Żydów”. To edukacyjne przedsięwzięcie zwieńczyło „Szkołę Dialogu” w ZSP.

  WIÊCEJ

 • samorzad-uczniowski-propaguje-swiadomosc-jezykowa.jpg
  2014-12-09

  Samorząd Uczniowski propaguje świadomość językową

   Samorząd Uczniowski zorganizował w ubiegłym tygodniu w ZSP akcję propagującą świadomość językową, tj. zwracanie uwagi na poprawny zapis danego wyrazu. Działacze SU wywiesili na drzwiach od klas kartki z błędną i poprawną formą zapisu wybranego słowa.

  WIÊCEJ

 • mikolajki.jpg
  2014-12-08

  Mikołajki

  5 grudnia, w przededniu mikołajek, w ZSP zrobiło się bardzo kolorowo. Wystawiono w holach dwie choinki, a młodzież przyszła do szkoły w czapeczkach Św. Mikołaja. Zrobiła się iście świąteczna atmosfera, co oznacza, że Boże Narodzenie zbliża się dużymi krokami.

  WIÊCEJ

 • laureaci-konkursu-bezpiecznie-na-wsi-zorganizowanego-przez-panstwowa-inspekcje-pracy.jpg
  2014-12-03

  Kurs „Bezpiecznie na wsi” zorganizowany przez PIP

    26 listopada odbyło się w ZSP szkolenie dla uczniów klasy III ZSZ zatytułowane „Bezpiecznie na wsi”. Zajęcia poprowadził inspektor pracy Grzegorz Dutkiewicz, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. W czasie kursu zostały omówione zagrożenia podczas pracy w gospodarstwie rolnym oraz sposoby ich zapobiegania.

  WIÊCEJ

 • Fot.W. Kocięcki
  2014-12-03

  Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  24 listopada w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu przy ul. Gołębiej 8 odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami wydarzenia byli Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak oraz dyrektor szkoły baletowej Mirosław Różalski.

  WIÊCEJ

 • dzien-patrona-2014[8].jpg
  2014-11-28

  Dzień Patrona 2014

    28 listopada odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie akademia z okazji Dnia Patrona i wręczenia nowego sztandaru ZSP. Tegoroczna uroczystość była szczególna, gdyż do pocztu Patronów, Stanisława, Kazimierza i Antoniego Kostaneckich, dołączył brat Jan.
    Stało się tradycją, że każdego roku (od 8 lat), w listopadzie, społeczność szkolna zagórowskiego ZSP oddaje cześć i pamięć Braciom Kostaneckim, synom Ziemi Zagórowskiej, wybitnym i zasłużonym naukowcom oraz społecznikom.

  WIÊCEJ

             

Facebook