Aktualności

 • 2018-06-18

  Sukcesy w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym

  Jakub Zehner zajął I miejsce w konkursie matematycznym organizowanym ZSE w Słupcy. Na podium znalazł się również Adam Wiatrowski, który był III.

  WIĘCEJ

 • erasmus-„przez-dobre-praktyki-ku-lepszej-przyszlosci”.jpg
  2018-06-15

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-024681

  W ramach akcji POWER VET Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości programu Erasmus + zorganizowano konferencję promującą i podsumowującą mobilność. Głównym celem spotkania było podzielenie się rezultatami, spostrzeżeniami oraz informacjami dotyczącymi prac związanych z dwuletnim projektem wyjazdów do Hiszpanii.

  WIĘCEJ

 • wycieczka-do-smielowa-i-goluchowa.jpg
  2018-06-13

  Wycieczka do Śmiełowa i Gołuchowa

  6 czerwca b.r. uczniowie 3 klasy technikum obsługi turystycznej w ramach zajęć praktycznych uczestniczyli w wycieczce po regionalnych muzeach. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Pani przewodnik przybliżyła nam historię pobytu naszego wieszcza na terenie Wielkopolski i jaki to miało wpływ na jego twórczość. Zwiedziliśmy komnaty, w którym przebywał i w których być może tworzył swoje późniejsze dzieła.

  WIĘCEJ

 • 2018-06-12

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  ERASMUS + „Przez dobre praktyki ku lepszej przyszłości”

  Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-024681

  W lutym 2016 roku nauczyciele wchodzący w skład zespołu projektowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie napisali projekt dotyczący wyjazdu młodzieży oddziału Technikum Obsługi Turystycznej oraz Technikum Geodezyjnego na 2 i 4- tygodniowe praktyki zagraniczne. Po złożeniu wniosku o dotacje ze środków unijnych, okazało się, że projekt pomyślnie przeszedł weryfikację i po selekcji zgłoszeń z całej Polski, dokonanej przez FRSE, nasi uczniowie mogli wyjechać na praktyki do Malagi.
  Spośród 76 uczniów, którzy zgłosili się do wyjazdów, komisja rekrutacyjna wybrała 64. Aplikujący musieli napisać list motywacyjny, CV oraz rozwiązać testy z języka angielskiego i krajoznawstwa. Brana była również pod uwagę sytuacja materialna wychowanka i opinia wychowawcy.

  WIĘCEJ

 • jubileusz-60-lecia-istnienia-zespolu-szkol-ponadgimnazjalnych-im-braci-kostaneckich.jpg
  2018-06-11

  Jubileusz 60-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie obchodził sześćdziesięciolecie swojego istnienia w sobotę 9 czerwca. Ten wyjątkowy jubileusz był okazją do tego, aby echo przeszłości odbiło się w teraźniejszości, a we wszystkich sercach obecnych nauczycieli, pracowników, absolwentów i rodziców odżyły wspomnienia minionych lat.

  WIĘCEJ

 • uczniowie-z-technikum-w-zsp-zagorow-pojada-do-grecji!.jpg
  2018-06-05

  Uczniowie z Technikum pojadą do Grecji!

  Moja praktyka startem w przyszłość – to tytuł nowego projektu unijnego w ramach programu ERASMUS+, w którym już po wakacjach wezmą udział uczniowie technikum z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.

  Projekt, który zaplanowano na lata 2018-2020 obejmuje dwa wyjazdy do Grecji przeznaczone na czterotygodniowe praktyki dla młodzieży kształcącej się w zawodzie technik teleinformatyk oraz technik obsługi turystycznej. Całkowity koszt projektu to 105 452 euro.

  WIĘCEJ

 • w-poszukiwaniu-slowianskich-korzeni.jpg
  2018-06-05

  W poszukiwaniu słowiańskich korzeni

  W miniony weekend odbył się XIV Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem „Herby, rody i rodziny”, stąd nie mogło zabraknąć naszej szkolnej „rodziny Kostaneckich”.

  WIĘCEJ

                       

Facebook