Aktualności

 • wycieczka-integracyjna-klasy-i-lo-do-centrum-handlowego-posnania-w-poznaniu.jpg
  2018-11-19

  Wycieczka integracyjna klasy I LO do Centrum handlowego Posnania w Poznaniu

  16 listopada 2018r uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego oraz dwóch uczniów z klasy I Technikum Teleinformatycznego wraz z nauczycielami Małgorzatą Zielińską-Wojtczak i Adamem Wojtczakiem wybrali się na wycieczkę integracyjną do Centrum handlowego Posnania  w Poznaniu.

  WIÊCEJ

 • o-cyberprzemocy-slow-kilka.jpg
  2018-11-19

  O cyberprzemocy słów kilka

  14 listopada młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie spotkała się na prelekcji z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa w sieci z policjantami Komendy Powiatowej Policji w Słupcy:  asp. sztab. Marleną Kukawką, asp. sztab. Dariuszem Nowickim oraz Panią Eweliną Bocian z Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu.

  WIÊCEJ

 • apel-z-okazji-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci[10].jpg
  2018-11-09

  Apel z okazji 100-lecia Odzyskania NIepodległości

  9 listopada z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel. Montaż słowno-muzyczny, pieśni patriotyczne wykonane przez szkolny zespół wokalno-instrumentalny, polonez wykonany przez zespół taneczny dostarczyły zebranym nie tylko wrażeń estetycznych, ale wzbudziły także refleksje nad postawami patriotycznymi. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewano pełną wersję hymnu państwowego. Wszyscy uczniowie otrzymali broszury zatytułowane „Peowiacy. Bohaterowie Ziemi Zagórowskiej”- projekt sfinansowano przez Gminę Zagórów.

  WIÊCEJ

 • wrazenia-z-praktyk-w-grecji[8].jpg
  2018-11-08

  Wrażenia z praktyk w Grecji

  Realizacja programu trwała od  11 X 2018 do 7 XI 2018 i odbywała się na terenie Riwiery Olimpijskiej w Grecji. W programie wzięły udział 24 osoby z klas teleinformatycznych. Codzienne zajęcia z informatyki, robotyki, programowania realizowane były na terenie ośrodka wypoczynkowego San Panteleimon. Oprócz obowiązkowych punktów programu zwiedzaliśmy najbliższą i tę nieco dalszą okolicę. A było czym się napawać bo „nasza miejscowość ” jest malowniczo położona miedzy morzem Egejskim a Olimpem. Zobaczyliśmy słynne Meteory, Ateny, wyspę Skiatos a także miejscowość Litochoro, Leptokaria, Platamonas. Byliśmy na Święcie Kasztana  w Skotinie  i w urokliwym Starym Pantaleimon  a także wąwozie Eneas i Neromilos w Masywie Olimpijskim. Mieliśmy również okazję zobaczyć produkcję słynnej greckiej fety    i tłoczenie oliwy z oliwek. Dodatkowo sumiennie uczyliśmy się języka greckiego  (w wersji użytkowej) oraz znanego tańca sirtaki…..

  Opiekunami praktyk były Wioletta Woźna i Iwona Wilczyńska-Kałużna.

  WIÊCEJ

 • źródło:www.mosslupca.pl
  2018-11-07

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie Mistrzem Powiatu Słupeckiego w Halowej Piłce Nożnej.

  W zawodach rozgrywanych w hali uczestniczyło 47 zawodników z 5 szkół średnich Powiatu Słupeckiego.

  Zagrały one systemem “każdy z każdym”. Najlepszą okazała się nasza drużyna  w składzie: Tobiasz Adamczewski, Mateusz Adamczyk, Mikołaj Frankowski, Tomasz Krysiak, Jakub Leśniewicz, Daniel Ławniczak, Kamil Michalak, Dawid Mielcarek, Kacper Nowaczyk, Tobiasz.  Opiekunem był Jacek Przydryga.

  WIÊCEJ

 • nowe-auto-dla-zespolu-szkol-ponadgimnazjalnych-w-zagorowie.jpg
  2018-11-07

  Nowe auto dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie

  W środę 31 października 2018 na mocy Uchwały Zarządu Powiatu Słupeckiego nasza szkoła wzbogaciła się o kolejny (piąty już) samochód osobowy tym razem  9 – osobowy bus marki Citroen Jumpy, którego dotychczasowym użytkownikiem był Dom Pomocy Społecznej w Strzałkowie. Samochód wykorzystywany będzie głównie do przewozu młodzieży z klas branżowych  na praktyki zawodowe w gospodarstwach rolnych, warsztatach mechanicznych i  zakładach produkcji maszyn rolniczych.

  WIÊCEJ

 • podsumowanie-projektu-akademia-zawodowcow.jpg
  2018-10-30

  Podsumowanie projektu Akademia Zawodowców

  Projekt Akademia Zawodowców miał na celu podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Baraci Kostaneckich w Zagórowie i zdolności do zatrudnienia. Objął on 142 uczniów szkoły I był realizowany w okresie od 02.09.2016 do 31.08.2018 r.

  WIÊCEJ

             

Facebook