Aktualności

 • laureaci-konkursu-bezpiecznie-na-wsi-zorganizowanego-przez-panstwowa-inspekcje-pracy.jpg
  2014-12-03

  Kurs „Bezpiecznie na wsi” zorganizowany przez PIP

    26 listopada odbyło się w ZSP szkolenie dla uczniów klasy III ZSZ zatytułowane „Bezpiecznie na wsi”. Zajęcia poprowadził inspektor pracy Grzegorz Dutkiewicz, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy w Poznaniu. W czasie kursu zostały omówione zagrożenia podczas pracy w gospodarstwie rolnym oraz sposoby ich zapobiegania.

  WIĘCEJ

 • Fot.W. Kocięcki
  2014-12-03

  Uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów

  24 listopada w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Poznaniu przy ul. Gołębiej 8 odbyła się uroczystość wręczenia Stypendium Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół z województwa wielkopolskiego. Gospodarzami wydarzenia byli Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Walkowiak oraz dyrektor szkoły baletowej Mirosław Różalski.

  WIĘCEJ

 • dzien-patrona-2014[8].jpg
  2014-11-28

  Dzień Patrona 2014

    28 listopada odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie akademia z okazji Dnia Patrona i wręczenia nowego sztandaru ZSP. Tegoroczna uroczystość była szczególna, gdyż do pocztu Patronów, Stanisława, Kazimierza i Antoniego Kostaneckich, dołączył brat Jan.
    Stało się tradycją, że każdego roku (od 8 lat), w listopadzie, społeczność szkolna zagórowskiego ZSP oddaje cześć i pamięć Braciom Kostaneckim, synom Ziemi Zagórowskiej, wybitnym i zasłużonym naukowcom oraz społecznikom.

  WIĘCEJ

 • Bracia Kostaneccy. Fot. z archiwum Pani Marii Bald
  2014-11-26

  Dzień Patrona 2014, 28.11, godz. 12.00

  28 listopada (najbliższy piątek!) o godz. 12.00 odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej akademia z okazji Dnia Patrona.
  Zajęcia dydaktyczne (pierwsze cztery godziny lekcyjne) potrwają do godz. 11.40.
  Część oficjalna uroczystości potrwa do godz. 14.00. Później będzie mieć miejsce poczęstunek dla Gości (parter) oraz Uczniów (dolny parter).
  Obecność obowiązkowa. Pamiętajcie o oficjalnych strojach !

  Poniżej zamieszczamy szczegółowy program akademii:

  12.00-Powitanie Gości przez uczniów i dyrektora ZSP Marka Kujawę.
  12.10- Scenka artystyczna „Wygnanie”.
  12.25 -Wykłady przedstawicieli środowisk akademickich:
  -Prof. dr hab. Grzegorz Grynkiewicz (Instytut Farmaceutyczny w Warszawie, tegoroczny laureat Medalu Stanisława Kostaneckiego)-„Barwy kuchni molekularnej”. (15 min)
  -Dr hab. Ryszard W. Gryglewski, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego (Katedra Historii Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum) – „Kazimierz Kostanecki- twórca szkoły anatomicznej”.
  (15 min)
  -„Barwy chemii” -eksperymenty chemiczne „na żywo” w wykonaniu studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego pod kierunkiem Prof. dr. hab. Grzegorza Mlostonia, Dziekana Wydziału Chemii Uniwersytetu Łódzkiego. (15 min)
  13.10- Przekazanie Sztandaru ZSP i ślubowanie klas pierwszych.
  13.20- Premierowe wykonanie Hymnu ZSP przez męski chór Quarta.
  13.30 -Występ szkolnego zespołu muzycznego Kostanecki Band.
  13.35- Wystąpienia Gości.
  13.45- Wręczenie Medalu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie.
  13.55- Zakończenie akademii.
  14.00- Poczęstunek.

  WIĘCEJ

 • polowinki-2014.jpg
  2014-11-24

  Połowinki 2014

    W piątkowy wieczór 14 listopada 2014 roku w gospodarstwie agroturystycznym „Pod Lipami" w Stawisku odbyła się zabawa połowinkowa, w której uczestniczyli uczniowie klas II LO oraz III TG i TOT. Na połowinkach bawiło się prawie 80 osób.

  WIĘCEJ

 • spotkanie-ze-studentami-z-pwsz-w-koninie.jpg
  2014-11-21

  Spotkanie z pracownikami PWSZ w Koninie

    21 listopada ZSP im. Braci Kostaneckich odwiedzili Ramona Kozłowska-Wróbel i Piotr Torczyński, pracownicy Biura ds. Promocji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Goście spotkali się z tegorocznymi maturzystami z klas III LO i IV TOT w celu zaprezentowania kierunków studiów  konińskiej uczelni. Ł.P.

  WIĘCEJ

 • wywiadowka[13].jpg
  2014-11-20

  Wywiadówka

  20 listopada odbyła się w ZSP wywiadówka. Spotkanie z rodzicami i opiekunami uczniów składało się z dwóch części. Najpierw miało miejsce zebranie ogólne w hali widowiskowo-sportowej, a później zebrani spotkali się z wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych.

  WIĘCEJ

                       

Facebook