Aktualności

 • 1[12].jpg
  2018-12-01

  Dzień Patronów 2018

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich w Zagórowie jak co roku uroczyście obchodził Dzień Patronów. Z tej okazji odbyło się wyjątkowe spotkanie środowiska szkolnego i akademickiego.

  WIĘCEJ

 • IMAG1152.jpg
  2018-11-29

  III miejsce w konkursie recytatorskim poezji niemieckojęzycznej

  W dniu 28 listopada 2018 roku odbył się konkurs recytatorski poezji niemieckojęzycznej, organizowany przez Wydział Filologiczny Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie. Motywem przewodnim konkursu była poezja  I Wojny Światowej ,,Wir leben im Zeitalter der Paradoxe.  Zur Erhaltung des Friedens fϋhren wir Krieg”( ,,Aby zachować pokój jesteśmy w stanie wojny”)-Erich Maria Remarque. Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie licealistki: Anna Marjańska (2 LO) oraz Natalia Matuszewska (3 LO). Uczennice zaprezentowały wiersze poetów ekspresjonistycznych ,,Weltende” Jakoba van Hoddisa oraz ,,Form ist Wollust” Ernsta Stadlera.

  WIĘCEJ

 • otwarta-firma-uczymy-sie-od-praktykow.jpg
  2018-11-26

  "Otwarta firma"- uczymy się od praktyków

  "Otwarta Firma" to program realizowany w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Realizacja programu polega na zaangażowaniu szkół ponadgimnazjalnych w spotkania z instytucjami bądź firmami. Jego ideą jest włączenie środowiska przedsiębiorców w edukację młodych ludzi i stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodzieży wiedzy o funkcjonowaniu na rynku pracy. Do tego przedsięwzięcia   dołączyła również nasza szkoła.

  WIĘCEJ

 • get-connected-laczy-ludzi-rozwija-umiejetnosci.jpg
  2018-11-25

  Get Connected - łączy ludzi, rozwija umiejętności

  To już dwa miesiące jak młodzież ze Szkoły Podstawowej w Zagórowie wspólnie z Akademią Sieciową CISCO w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zagórowie uczestniczą w kursie rozwijającym umiejętności IT pod nazwą „Get Connected”.

  WIĘCEJ

 • źródło:www.twojaslupca.pl
  2018-11-23

  "Black Rose" włączyło się w szczytną akcję

  W dniu wczorajszym odbył się koncert charytatywny dla Waldemara Miernika, radnego powiatowego oraz dziennikarza Gazety Słupeckiej, który od jakiegoś czasu walczy z chorobą.Nasza grupa taneczna „Black Rose” wraz z opiekunem panią Martą Burdą oraz panią Wiolettą Woźną również wspomogły to przedsięwzięcie, występując w hali MOSiR w Słupcy.

  WIĘCEJ

 • flirt-z-niepodlegla.jpg
  2018-11-23

  Flirt z Niepodległą

  22 listopada uczniowie klasy III LO w Zagórowie w ramach lekcji języka polskiego wybrali się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Zagórowie, by pogłębić swoją wiedzę z zakresu poezji twórców dwudziestolecia międzywojennego. Spotkanie nosiło tytuł "Flirt z Niepodległą".

  WIĘCEJ

 • zsp-zagorow-mistrzem-rejonu-koninskiego.jpg
  2018-11-23

  ZSP Zagórów Mistrzem Rejonu Konińskiego

  22 listopada w hali widowiskowo-sportowej w ZSP w Zagórowie odbyły się Mistrzostwa Rejonu Konińskiego w Halowej Piłce Nożnej. Nasza drużyna została Mistrzem Rejonu Konińskiego i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. Skład drużyny: Tobiasz Adamczewski, Mateusz Adamczyk, Mikołaj Frankowski, Tomasz Krysiak, Jakub Leśniewicz, Daniel Ławniczak, Kamil Michalak, Dawid Mielcarek, Kacper Nowaczyk, Tobiasz Wujek, Opiekun: Jacek Przydryga

  WIĘCEJ

                       

Facebook