Akcja oddaj krew, zostań Superbohaterem

2019-04-09

Aktualności » Akcja oddaj krew, zostań Superbohaterem

8 kwietnia na terenie szkoły odbyła się akcja wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu „Dar Serca” oraz Szkolnego Koła HDK PCK. W tym dniu uczniowie oraz mieszkańcy miasta jak i gminy Zagórów oraz całego powiatu Słupeckiego mogli oddać krew, zarejestrować się, jako Dawca Szpiku w Fundacji DKMS oraz podpisać oświadczenie woli w Kampanii Drugie Życie – Transplantacja. 

Przez 4 godziny od dziewiątej do trzynastej w szkole wszyscy ludzie dobrej woli mogli pomóc potrzebującym i chorym. Podczas tych czterech godzin przez mury szkoły ponadgimnazjalnej w Zagórowie przewinęło się mnóstwo osób, które wzięło udział w jednej bądź we wszystkich trzech akcjach. 

Cała akcja pomimo krótkiego czasu cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Zagórowa, gminy Zagórów oraz powiatu Słupeckiego, lecz co najbardziej cieszy największe zainteresowanie było wśród uczniów, bo to od nich i od ich nastawienia w przyszłości do idei wolontariatu i pomocy drugiemu człowiekowi zależeć będzie czy takie akcje będą odnosiły sukces. 

                                   

Facebook