AGRO SHOW 2018 – Jubileusz 20-lecia

2018-09-24

Aktualności » AGRO SHOW 2018 – Jubileusz 20-lecia

„Wystarczy, że raz doznasz lotu, a będziesz zawsze chodził z oczami zwróconymi w stronę nieba, gdzie byłeś i gdzie pragniesz powrócić” Leonardo da Vinci

Od czwartku 20 września do niedzieli na lotnisku w wielkopolskich Bednarach odbyła się jubileuszowa międzynarodowa wystawa rolnicza. Agro Show to największa rolnicza impreza plenerowa w Europie i miejsce prezentacji najnowszych i najnowocześniejszych maszyn i urządzeń rolniczych. To wystawa kompleksowa, swą ofertę prezentują producenci nawozów, środków ochrony roślin, nasion, firmy z sektora finansowego i innych branż związanych z rolnictwem.

Ponad 800 wystawców, w tym setka z zagranicy i sporo rolniczych nowości mogła podziwiać nasza młodzież kierunku mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych. Nasza wycieczka odbyła się w piątek 21 września.

Uczniowie spotkali się z Dyrektorem Handlowym CASE IH & Steyr Tomaszem Polakiem, z którym rozmawiano między innymi o planach realizacji projektu edukacyjnego „Albatros”. Pierwsze warsztaty i praktyki na nowoczesnym sprzęcie rolniczym dla naszych uczniów już niebawem.

W drodze powrotnej nie zabrakło dyskusji o wycieczce i przyszłości polskiego rolnictwa. Spostrzeżenia naszych uczniów to: „Ostatnie lata to ciągły postęp sektora rolniczego, możliwość skorzystania z projektów unijnych tj. „Młody Rolnik” czy „Modernizacja Gospodarstw Rolnych” .

Nad organizacją i bezpieczeństwem wycieczki czuwali Michał Ulatowski, Tomasz Niemier i Michał Pawłowski

 red. Kierownik wycieczki Sławomir Adamski

 

                       

Facebook